Nowe podręczniki w Papudze

2018-05-14

Drodzy Rodzice!

Z końcem bieżącego roku szkolnego Wasze Dzieci ukończą najwyższy poziom papugowego programu językowego "PAPUGA od słowa do słowa" i będą gotowe na kolejny stopień zaawansowania. Do tej pory język był dla nich głównie narzędziem komunikacji z drugim człowiekiem, a teraz stanie się również sposobem na zdobywanie wiedzy o świecie.

Od września wypływamy na szerokie wody – będziemy odkrywać tajemnice otaczającej nas rzeczywistości i poszerzać nasze horyzonty we współpracy z National Geographic Learning. Na Dzieci czeka bardzo ciekawy i rozwojowy kurs Our World, pełen autentycznych materiałów: inspirujących filmików i fotografii, wciągających tekstów oraz angażujących prac projektowych. Mimo tego, że będziemy pracować z podręcznikiem, nie zabraknie tego, co w Papudze najważniejsze – komunikacji werbalnej. Będziemy utrwalać nowe słownictwo i struktury w licznych ćwiczeniach komunikacyjnych i grach językowych, a ich tematyka będzie dotyczyła zarówno sytuacji z życia codziennego, jak i ciekawostek przyrodniczo-naukowych.

Dlaczego Papuga zdecydowała się na współpracę z National Geographic Learning?
Podręczniki National Geographic Learning pozwalają uczyć się języka w sposób przyjemny i przystępny, poszerzając wiedzę uczniów o otaczającym ich świecie. Materiały wizualne National Geographic Learning wzbudzają ciekawość, budują motywację do nauki, zachęcają do odkrywania i eksplorowania, a także pozwalają lepiej zrozumieć otaczająca nas rzeczywistość. Kursy budowane w oparciu o publikacje National Geographic Learning wspierają również szereg umiejętności pozajęzykowych, a kluczowych we współczesnym świecie m.in. umiejętność krytycznego myślenia, selekcjonowania informacji, współpracy w grupie, skutecznej komunikacji międzykulturowej oraz publicznego prezentowania swoich opinii i poglądów.

Jeżeli chcielibyście Państwo porozmawiać o przyszłorocznym kursie, serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego z nami – metodykami Papugi – w celu umówienia spotkania lub rozmowy telefonicznej:
Barbara Dudziak-Czajkowska metodyk.basia@papuga.edu.pl
Aleksandra Chałupczak metodyk.ola@papuga.edu.pl