Językowe ferie zimowe 2019

Półkolonie językowe z Papugą to tydzień nauki przez zabawę i kontakt z językiem angielskim przez 45 godzin

 • Program językowych ferii zimowych jest skupiony na zdobywaniu praktycznych umiejętności przy wykorzystaniu zasady "learning by doing". Dzieci chłoną angielski podczas zabawy, nawet nie wiedząc, jak wielką pracę wykonują.
 • W trakcie wyprawy podróżniczej Polar Express na Biegun Północny odwiedzimy wioskę Świętego Mikołaja i spędzimy dzień z Eskimosami na kole podbiegunowym
 • Na kreatywnym zimowisku ARcTic poszukamy inspiracji w Krainie Lodu i będziemy szyć, rzeźbić, malować i eksperymentować ze sztuką w zimowym wydaniu.
 • Nauczymy się szusować na nartach na stoku maltańskim (dla chętnych) i przeżyjemy swoje pierwsze skręty, zachwyty i upadki pod okiem doświadczonych instruktorów narciarstwa.
 • W lasku Żurawiniec tuż za płotem naszej szkoły lub na pobliskim placu zabaw zbudujemy igloo i stoczymy bitwy na śnieżki - jeśli tylko zima zaszczyci nas śniegiem.
 • Znajdziemy czas na wspólne rozwijanie nowych umiejętności, dużą dawkę języków obcych i nawiązywanie przyjaźni między dziećmi.

Nauka angielskiego podczas językowych ferii zimowych

 1. Czas spędzony w Papudze to tydzień intensywnego zanurzenia w języku angielskim, którym lektorki posługują się przez cały czas.
 2. Zapewniamy codzienny kontakt z angielskim przez cały czas półkolonii, czyli łącznie przez 45 godzin w ciągu tygodnia.
 3. Języki obce rozbrzmiewają w Papudze przez cały dzień: w czasie zajęć w świetlicy, posiłków, wyjść na dwór, zajęć kulinarnych i plastycznych. 
 4. Zajęcia w podgrupach wiekowych są dostosowywane do poziomu dotychczasowego kontaktu dzieci z językiem obcym. 
 5. Wykorzystujemy gry i zabawy językowe, słuchowiska, warsztaty kreatywne i inne metody aktywizujące. Wszystkie zajęcia językowe są naturalnie wplecione w plan dnia.

Oferta dopasowana do potrzeb Dzieci

 • 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek)
 • napoje bez ograniczeń
 • udział w zajęciach warsztatowych i językowych
 • materiały plastyczne i dydaktyczne
 • podarunek pamiątkowy
 • ubezpieczenie NNW
 • bezpłatny dostęp do świetlicy przed i po zajęciach w godzinach 8:00 – 17:00.

Ruch na świeżym powietrzu to dla nas priorytet

Mamy do dyspozycji ogród i rezerwat przyrody Żurawiniec za furtką naszej szkoły w lokalizacji na Piątkowie oraz boiska z placami zabaw dla dzieci w każdym wieku na os. Lecha i os. Sobieskiego. To przestrzeń do odpoczynku w ruchu i eksploracji, nieskrępowanej zabawy i samodzielnego eksplorowania nowych miejsc pod czujnym okiem troskliwych animatorek.

Program dnia

08:00    otwarcie świetlicy
09:00    drugie śniadanie
09:30    zajęcia warsztatowe / na dworze
13:30    obiad
14:00    sjesta w świetlicy  
14:30    warsztat kulinarny
15:30    podwieczorek
16:00    pożegnanie
17:00    zamknięcie świetlicy

Lokalizacje – dom z ogrodem przy lesie lub bliskość najlepszych placów zabaw w sercu Rataj i Piątkowa

PAPUGA os. Łokietka

W lokalizacji przy ul. Łużyckiej 22 dysponujemy trzypiętrowym domem jednorodzinnym z ogrodem. Jest w nim jadalnia, duża sala zabaw, trzy łazienki, kuchnia i pracownia do działań kulinarnych i plastycznych. W szkole jest biblioteka dla dzieci oraz ogromny regał z grami planszowymi.

PAPUGA Rataje os. Lecha

Nasza szkoła mieści się w dogodnie położonym pawilonie Domu Kultury „Orle Gniazdo” na os. Lecha 43. W obiekcie jest dużo światła, przestrzeni, panuje typowa dla Papugi ciepła atmosfera. Dysponujemy szatnią, kuchnio-pracownią, mamy dwie toalety, a na miejscu znajdują się wszystkie potrzebne przybory plastyczne, a także gry.

NOWA LOKALIZACJA - PAPUGA Piątkowo, os. Sobieskiego

Od września 2018 r. jesteśmy obecni w sercu Piątkowa, w pawilonie handlowo-usługowym na os. Sobieskiego 52. Nasza lokalizacja po kapitalnym remoncie prezentuje się nowocześnie i zapewnia wygodną przestrzeń dla eksploracji przez dzieci: 3 wygodne sale oraz ogromny hol do zabaw ruchowych i prac kulinarnych i plastycznych.

Bezpłatna świetlica wakacyjna

Program półkolonii realizowany jest w ciągu 7 godzin dziennie, między 9:00 a 16:00. Dla rodziców dojeżdżających do pracy udostępniamy bezpłatną świetlicę, w której będziemy czekać na dzieci od godziny 8:00. Zapewniamy bezpłatną opiekę do godziny 17:00.

Dbamy o urozmaicone i zdrowe posiłki

 • Drugie śniadanie rozpoczynamy ok. 9:30, obiad ok. 13:30 i podwieczorek ok. 15:30.
 • Obiady dostarcza nam zaprzyjaźniona firma cateringowa, menu jest do wglądu w sekretariacie. Zależy nam, aby dzieci samodzielnie komponowały sobie posiłki, gdyż wtedy zazwyczaj więcej zjadają. My wykorzystujemy tę czynność do nauki języka.  
 • Podwieczorek to zazwyczaj owoce i posiłki przygotowywane samodzielnie przez dzieci w ramach warsztatów kulinarnych.
 • Dzieci mają dostęp do napojów przez cały dzień. Zachęcamy do picia wody, szczególnie po wyczerpującej wyprawie na Biegun Północny lub zmaganiach artystycznych ;-)
 • Możemy zapewnić posiłki bezglutenowe, bez laktozy, uwzględniamy też alergie pokarmowe. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nietypowych wymagań żywieniowych podczas zapisów na półkolonie.

   

Doświadczona i oddana kadra animatorów

Zajęcia wakacyjne prowadzą dwie osoby, które na co dzień zajmują się edukacją dzieci i wielokrotnie prowadziły półkolonie letnie i zimowe. Mamy w naszych szeregach aktywnych harcerzy, drużynowych i przybocznych, dla których troska o rozwój powierzonych dzieci jest codzienną radością. Dodatkowo będzie z dziećmi trzecia opiekunka do pomocy podczas posiłków, organizacji zabaw i wyjść na dwór.

półkolonie letnie


Wybierz termin i temat, by poznać szczegóły

14-18 stycznia Polar Express: podróżniczo-kulturowe ferie zimowe – Poznań Piątkowo ul. Łużycka 22
14-18 stycznia Polar Express: podróżniczo-kulturowe ferie zimowe – Poznań Rataje, os. Lecha 43
14-18 stycznia Polar Express: podróżniczo-kulturowe ferie zimowe – Poznań Piątkowo, os. Sobieskiego 52
21-25 stycznia ARcTic - kreatywne zimowisko w Papudze – Poznań Piątkowo, ul. Łużycka 22
21-25 stycznia ARcTic z opcją PapugaSKI - kreatywne zimowisko w Papudze – Poznań Rataje, os. Lecha 43
21-25 stycznia ARcTic - kreatywne zimowisko w Papudze – Poznań Piątkowo, os. Sobieskiego 52

 

Opinie rodziców

 • Ewelina, mama Amelki, 7 lat

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i zaangażowania opiekunek. Amelka nie chciała wracać, a w domu buzia nie zamykała jej się przez całe popołudnie. To najlepsze półkolonie w Poznaniu, za rok zapiszemy ją na pewno!!!

 • Mama Antosia, 5 lat

Chciałabym szczególnie podziękować wspaniałej Pani Renacie, która troskliwie zajęła się moim synkiem na jego pierwszych w życiu półkoloniach. Obawialiśmy się zostawić go w nowym miejscu bez rodziców na cały dzień, bo doświadczenia z przedszkola mieliśmy słabe. Fantastyczna atmosfera Papugi sprawiła, że Antoś zaaklimatyzował się bardzo szybko i wracał do domu wesoły.

 • Karina, mama Jacka 12 lat i Oli 9 lat

Byliśmy już na różnych półkoloniach, ale do Papugi jeździmy regularnie od 4 lat. Moje dzieci nie chcą słyszeć o innych półkoloniach. W Papudze ciągle coś się dzieje, nie ma oglądania filmów, tylko zabawa na dworze, pomysłowe zajęcia plastyczne albo kulinarne. Organizatorzy są bardzo otwarci na sugestie i mają dobry kontakt z dziećmi. Ja mam pełny relaks, że moje dzieci są zadowolone i dobrze zaopiekowane. 

 • Tata Rafała, 8 lat

Półkolonie pirackie w Papudze to spełnienie marzeń mojego aktywnego 8-latka: dużo ruchu na dworze i ciekawa akcja, a przy tym sensowny program. Dzieciak wrócił wybawiony i brudny, ale szczęśliwy. I o to chodzi!


 

ZAMÓW ROZMOWĘ TELEFONICZNĄ.
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i rozwiejemy wszelkie niejasności.

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Wypełnij formularz i wyślij do nas zapytanie
Wypełnij formularz »