Półkolonie językowe w Papudze

Półkolonie językowe w Papudze

Językowe lato w mieście z Papugą to tydzień aktywnej zabawy i zanurzenie w angielskim i hiszpańskim

 • W trakcie warsztatów i zabaw ruchowych dzieci uczą się języka naturalnie, a nie na pamięć. Program koncentruje się na zdobywaniu praktycznych umiejętności przy wykorzystaniu zasady "learning by doing". 
 • W trakcie półkolonii organizujemy wielką wyprawę do Australii i Oceanii, aby tam eksplorować nowe lądy i poznawać jego mieszkańców. 
 • Na warsztatach teatralnych zaśpiewamy po hiszpańsku największe przeboje Alvaro Solera i wspólnie nagramy teledysk.
 • Podczas warsztatów artystycznych wyczarujemy ozdoby z magicznego plastiku i zbudujemy makietę słynnego kościoła Sagrada Familia.
 • W lasku Żurawiniec tuż za płotem naszej szkoły zbudujemy szałas i nauczymy się poruszać w nieznanym terenie bez mapy.
 • Znajdziemy czas na wspólne rozwijanie nowych umiejętności, dużą dawkę języków obcych i nawiązywanie przyjaźni między dziećmi.

Półkolonie językowe w Papudze

Nauka języków obcych w czasie półkolonii

 1. Półkolonie w Papudze to tydzień intensywnego zanurzenia w języku angielskim i hiszpańskim. Zapewniamy codzienny kontakt z językiem obcym przez cały czas półkolonii, czyli 45 godzin w ciągu tygodnia.
 2. Zajęcia prowadzą dwie lektorki, które zwracają się do dzieci po angielsku i hiszpańsku. 
 3. Języki obce rozbrzmiewają w Papudze przez cały dzień: w czasie zajęć w świetlicy, posiłków, wyjść na dwór, zajęć kulinarnych i plastycznych. 
 4. Zajęcia w podgrupach wiekowych są dostosowywane do poziomu dotychczasowego kontaktu dzieci z językiem obcym. 
 5. Wykorzystujemy gry i zabawy językowe, słuchowiska, warsztaty kreatywne i inne metody aktywizujące. Wszystkie zajęcia językowe są naturalnie wplecione w plan dnia.

Półkolonie językowe w Papudze
Półkolonie letnie 

Oferujemy

 • 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek)
 • napoje bez ograniczeń
 • udział w zajęciach warsztatowych i językowych
 • materiały plastyczne i dydaktyczne
 • podarunek pamiątkowy
 • ubezpieczenie NNW
 • bezpłatny dostęp do świetlicy w godzinach 8:00 – 17:00.

Ruch na świeżym powietrzu

To dla nas priorytet. Mamy do dyspozycji ogród i rezerwat przyrody Żurawiniec za furtką naszej szkoły. To przestrzeń do odpoczynku w ruchu i eksploracji, budowania tratw i szałasów, gry w piłkę i chowanego. Umiemy grać w gumę, więc chętnych nauczymy starych podwórkowych zabaw :)

Las

Papuga półkolonie

Program dnia

08:00    otwarcie świetlicy
09:00    drugie śniadanie
09:30    zajęcia warsztatowe / na dworze
13:30    obiad
14:00    sjesta na ogrodzie / w świetlicy  
14:30    warsztat kulinarny
15:30    podwieczorek
16:00    pożegnanie
17:00    zamknięcie świetlicy

Miejsce  – dom z ogrodem przy lesie

Nasza szkoła mieści się w trzypiętrowym domu jednorodzinnym z ogrodem. Jest w nim jadalnia, duża sala zabaw, trzy łazienki, kuchnia i pracownia do działań kulinarnych i plastycznych. W szkole jest biblioteka dla dzieci oraz ogromny regał z grami planszowymi. 

półkolonie letnie

Bezpłatna świetlica wakacyjna

Program półkolonii realizowany jest w ciągu 7 godzin dziennie, między 9:00 a 16:00. Dla rodziców dojeżdżających do pracy udostępniamy bezpłatną świetlicę wakacyjną, w której będziemy czekać na dzieci od godziny 8:00. Zapewniamy bezpłatną opiekę do godziny 17:00.

artystyczne półkolonie

Posiłki

* Dbamy o urozmaicone i zdrowe posiłki. Drugie śniadanie rozpoczynamy ok. 9:00, obiad ok. 13:30 i podwieczorek ok. 15:30.
* Obiady dostarcza nam zaprzyjaźniona firma cateringowa, menu jest do wglądu w świetlicy. Zależy nam, aby dzieci samodzielnie komponowały sobie posiłki, gdyż wtedy zazwyczaj więcej zjadają. My wykorzystujemy tę czynność do nauki języka.  
* Podwieczorek to zazwyczaj owoce i posiłki przygotowywane samodzielnie przez dzieci w ramach warsztatów kulinarnych.
* Dzieci mają dostęp do napojów przez cały dzień. Zachęcamy do picia wody, szczególnie po wyczerpującej salsie lub wyprawie do lasu ;-)
* Możemy zapewnić posiłki bezglutenowe, bez laktozy, uwzględniamy też alergie pokarmowe. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nietypowych wymagań żywieniowych podczas zapisów na półkolonie.

Doświadczona i oddana kadra

Zajęcia wakacyjne prowadzą dwie lektorki, które na co dzień zajmują się edukacją dzieci i wielokrotnie prowadziły półkolonie letnie. Dodatkowo będzie z dziećmi trzecia lektorka do pomocy podczas posiłków, organizacji zabaw i wyjść na dwór.

półkolonie letnie

Grupa maluszków

Podobnie jak w latach ubiegłych, przyjmujemy także zapisy 3-4 latków, do grupy ok. 6 osobowej na zajęcia wakacyjne. Jest to zazwyczaj rodzeństwo starszych półkolonistów. Maluszki mają osobną lektorkę, która dba o ich komfort, bezpieczeństwo oraz organizuje zajęcia językowe, plastyczne i kulinarne związane z tematyką półkolonii. Dzieci spotykają się ze starszakami w trakcie niektórych warsztatów, posiłków i zabaw na dworze.

półkolonie letnie

Wybierz termin i temat, aby poznać szczegóły

26-30 czerwca Australia i Oceania
3-7 lipca Arte y español
10-14 lipca Australia i Oceania LISTA REZERWOWA
17-21 lipca Skauting LISTA REZERWOWA
24-28 lipca Skauting
31 lipca - 4 sierpnia Australia i Oceania LISTA REZERWOWA
7-11 sierpnia Arte y español LISTA REZERWOWA
21-25 sierpnia Australia i Oceania

 

Opinie rodziców

 • Ewelina, mama Amelki, 7 lat

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i zaangażowania opiekunek. Amelka nie chciała wracać, a w domu buzia nie zamykała jej się przez całe popołudnie. To najlepsze półkolonie w Poznaniu, za rok zapiszemy ją na pewno!!!

 • Mama Antosia, 5 lat

Chciałabym szczególnie podziękować wspaniałej Pani Renacie, która troskliwie zajęła się moim synkiem na jego pierwszych w życiu półkoloniach. Obawialiśmy się zostawić go w nowym miejscu bez rodziców na cały dzień, bo doświadczenia z przedszkola mieliśmy słabe. Fantastyczna atmosfera Papugi sprawiła, że Antoś zaaklimatyzował się bardzo szybko i wracał do domu wesoły.

 • Karina, mama Jacka 12 lat i Oli 9 lat

Byliśmy już na różnych półkoloniach, ale do Papugi jeździmy regularnie od 4 lat. Moje dzieci nie chcą słyszeć o innych półkoloniach. W Papudze ciągle coś się dzieje, nie ma oglądania filmów, tylko zabawa na dworze, pomysłowe zajęcia plastyczne albo kulinarne. Organizatorzy są bardzo otwarci na sugestie i mają dobry kontakt z dziećmi. Ja mam pełny relaks, że moje dzieci są zadowolone i dobrze zaopiekowane. 

 • Tata Rafała, 8 lat

Półkolonie pirackie w Papudze to spełnienie marzeń mojego aktywnego 8-latka: dużo ruchu na dworze i ciekawa akcja, a przy tym sensowny program. Dzieciak wrócił wybawiony i brudny, ale szczęśliwy. I o to chodzi!

Zapisz dziecko na półkolonie letnie

Skąd dowiedziałeś się o półkoloniach w Papudze?